top of page

Dieta a Twoja cera I

Na pewno wiecie, że dieta ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, wygląd oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Należy pamiętać, że kondycja naszej skóry, zależy również od tego, co jemy. I to w dużym stopniu. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, co wpływa dobrze, a co źle.

Jednak nieodpowiedni sposób żywienia może wpływać na suchość skóry i nadmierne łuszczenie się. Może prowadzić do obrzęków, zmian na powiekach i powstania wyprysków czy wysypki.Dlatego to właśnie to chciałabym Wam przedstawić - mini przewodnik dotyczący wpływu diety i poszczególnych składników odżywczych na cerę i wygląd skóry. Co warto jeść, czego unikać, a co ograniczyć, żeby nasza cera była promienna i miała naturalne glow!


Zdecydowanie najważniejszym składnikiem do utrzymania prawidłowej kondycji naszej skóry jest woda. Nasz organizm składa się w około 60% z wody. Dlatego tak istotne jest spożywanie około 2 litrów płynów każdego dnia. Woda jest odpowiedzialna za regulację wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w naszej skórze. Prawidłowe nawodnienie organizmu nadaje skórze jędrność, sprężystość i elastyczność. Bez wody skóra traci swój naturalny koloryt, staje się nadwrażliwa i sucha. Jest bardziej podatna na powstawanie przebarwień, zmiany alergiczne, czy infekcje.

Woda i co jeszcze? Wpływ mają również wielonienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, C, D, E, witaminy z grupy B oraz składniki mineralne takie jak miedź, krzem, siarka, czy koenzym Q10. Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa dla zdrowej skóry, silnych włosów i paznokci. W następnych newsletterach dowiecie się więcej o funkcjach tych składników, oraz ich źródłach w diecie. Znajdziecie gotowe przepisy oraz informacje jak przygotowywać posiłki, żeby przyswoić jak największą ilość cennych składników.


Dobrej nocki! <3


Kasia @PIBU


Masz suchą, szorstką skórę i ciągłe uczucie napięcia? Stosowałaś różne kremy i maseczki, a nadal ciężko Ci ją nawilżyć? Twoja skóra się łuszczy i masz powiększone pory? Mamy dla Ciebie ratunek! Nasza maseczka nawadniająco-kojąca to hit nad hitami w maseczkowym świecie. Już po pierwszym użyciu zauważysz różnicę, a stosując ją regularnie, znacząco poprawisz kondycję swojej cery.
23 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


bottom of page